Зелене підприємництво для сільських громад

Традиційні підходи до ведення бізнесу негативно впливають на довкілля та природні екосистеми, що створює цілий ряд проблем. Людство потребує альтернативних шляхів розвитку, одним, і можливо єдиним, із яких є сталий розвиток, що може забезпечити не тільки виживання, а і процвітання нашого суспільства. Сталий розвиток повинен пронизувати усі сфери суспільного життя, у тому числі і підприємництво. Для свідомого вирішення екологічних та соціальних проблем і потреб, а також вироблення блискучих інноваційних підприємницьких ідей, які допоможуть вирішити їх, активно розвивається зелене підприємництво.

Зелені підприємства стають дедалі популярнішими, через ряд причин: з одного боку це – підвищення відповідальності та готовність споживачів платити більше за екологічно дружні альтернативи, з іншого – деградація довкілля та вичерпність природних ресурсів,  а також постійний ріст на сировину та ресурси. Зелене підприємництво є більш вигідним як для підприємців, так і для споживачів, адже має ряд економічних, соціальних та екологічних переваг.

Разом з тим, розвиток сільських громад є пріоритетним для держави та є необхідною умовою для переходу на засади сталого розвитку. Сільські громади та громади невеликих містечок можуть стати рушійною силою у просуванні засад сталого розвитку та економічного процвітання держави в цілому, але при умові наявних знань та досвіду. Саме тому було створено даний курс, метою якого є озброєння представників сільських громад знаннями та ідеями щодо започаткування власного зеленого бізнесу.

Курс знайомить слухачів із концепцією зеленого підприємництва, містить цікаві бізнес-ідеї з конкретними прикладами та описом необхідних ресурсів для старту, допомагає створити ефективний бізнес-план, консультує щодо юридичних аспектів реєстрації та ведення бізнесу в Україні, а також озброює практичними порадами для ефективного та зручного управління бізнесом. Курс створений перш за все для представників сільських громад, але деякі ідеї та загальні принципи можуть бути корисними і для всіх охочих, хто бажає започаткувати та просувати зелене підприємництво, незалежно від територіально-адміністративної приналежності.

 

 

Курс "Зелене підприємництво для сільських громад" складається із 4 блоків та 9 тем:

Блок

Тема

1. Зелене підприємництво

1.1. Вступ. Що таке зелене підприємництво?

1.2. Чому зелене підприємництво – це головний тренд сьогодення та необхідність у майбутньому?

2. Ідеї зеленого бізнесу

2.1. Органічне землеробство та перспективні  бізнес-ідеї у сільському господарстві

2.2. Народні ремесла та мистецтво як бізнес

2.3. Досвід та знання також можна перетворити у бізнес

3. Бізнес-план

3.1. Як скласти бізнес план?

4. Створення та ведення бізнесу

4.1. Як зареєструвати бізнес в Україні?

4.2. Особливості ведення бізнесу в Україні

4.3. Управління малими підприємствами: корисні підказки

Безкоштовно

У разі успішної здачі підсумкового тесту слухачі мають можливість отримати сертифікат