16 листопада було проведено Семінар «Участь молоді у вирішенні проблеми зміни клімату в рамках реалізації проектів ПМГ ГЕФ/ПРООН у Білорусі, Україні та Молдові – обмін досвідом в рамках ініціативи співпраці «Південь-Південь» в гібридному форматі.
Ініціатива «Південь-Південь» (South-South) є міжнародним інструментом ООН щодо обміну досвідом між країнами в напрямку сталого розвитку.
Участь в семінарі прийняли чотири країни – Білорусь, Молдова, Україна та США. Учасники заходу підготували ряд презентацій про проекти ПМГ, які присвячені молоді, а також відеоролики.
Семінар розпочався з привітальних слів Національних координаторів ПМГ ГЕФ/ПРООН у Білорусі, Молдові та Україні. З боку керівництва ЮНОПС (США), з вступним словом виступила Анжеліка Шамеріна, Радник ПМГ щодо зміни клімату. Вона зазначила, що Ініціатива «Південь-Південь» є одна з найважливіших ініціатив для обміну знаннями та досвідом, це є корисним для подальшої роботи, для нових проектів та ідей, які беруться у сусідів та підходять саме під місцеві менталітети. Також, Анжеліка в своїй промові наголосила на важливості роботи з молоддю, адже молодь – це одна з пріоритетних груп, як, наприклад, жінки та корінні народи, молодь важлива по всьому світу, особливо в контексті клімату.
Далі розпочалася основна частина семінару. Першими виступили колеги з Молдови, які представили наступні проекти та їх результати:
- Просування заходів адаптації до зміни клімату з особливою увагою до басейну річки Реут;
- Створення технологічних, соціальних, освітніх інструментів з метою відновлення довкілля на основі консолідації міжсекторальної участі зацікавлених сторін: місцевого громадянського суспільства, органів державної влади та молоді;
- ГрінТех Рейнджери - акселератор для стійких стартапів;
- Рішення «розумної енергії» для екоміста;
- АГРОЕКОЛОГІЯ - можливості та перспективи для сільських спільнот.
Досвід Білорусі був представлений спочатку у короткому відеоролику. Потім були представлені наступні проекти:
- Впровадження енергоефективних технологій у «SOS-Дитяче Село Мар'їна Горка» та нарощування потенціалу соціально-уразливих родин Пуховичського району для підвищення соціально-економічної стабільності;
- Створення електронної системи інформування з питань поводження з СОЗ та хімічними речовинами;
- Майстерня мікрорегіонів розвитку – фаза I; Майстерня мікрорегіонів розвитку – фаза II;
- Зелена економіка саду – реінвестування у розвиток села;
- Пом'якшення негативного впливу зміни клімату шляхом ліквідації наслідків епідемії жука короїда - друкарня у Краснопільському районі Могильовської області.
Наступними виступили представники з України та представили проекти:
- Молодь в дії! Розбудова спроможності та партнерств задля ефективного залучення молоді до кліматичних рішень;
- Розвиток спроможності молодіжного кліматичного центру;
- Інноваційні агроекологічні рішення для сталого сільського господарства на деградованих землях Полісся;
- Сталі агроекологічні ініціативи на основі зеленого відновлення та активного залучення сільських громад на ландшафті Полісся;
- Кращі практики зеленого відновлення в умовах СOVID-19 для громад.
Наприкінці, учасники заходу підбили підсумки семінару.
З презентаціями, що були представлені на семінарі, можна ознайомитися нижче.